Jesteśmy wirtualną firmą transportową założoną 15 sierpnia 2016 roku. Jako firma przemierzamy szlaki w transporcie międzynarodowym oraz krajowym w grze Euro Truck Simulator 2 i American Truck Simulator. Przewozimy ponad 200 ładunków tygodniowo. Osoby zatrudnione w firmie dbają o ciągły rozwój oraz o dostępność ciekawych ładunków dla naszych kierowców. Prowadzimy wyjazdy indywidualne w wersji singleplayer i organizujemy konwoje w wersji multiplayer. Ciągły rozwój oraz dbanie o naszych pracowników sprawia, że firma zajmuje coraz wyższe miejsca, zarabia więcej pieniędzy oraz zapewnia znakomitą zabawę dla wszystkich fanów 18 kołowców. Jako firma jesteśmy twórcami Lista ETS2 i Lista ATS.
Euro Truck Simulator oznaczony numerem „dwa” to kontynuacja poprzednich gier z tej serii. Od początku produkcji, do dnia premiery tytułu 19 października 2012 roku, grę tworzono przez dwa i pół roku. Myliłby się jednak ten, kto sądzi, że zaraz po dniu premiery twórcy odłożyli tytuł na półkę i skupili się na tworzeniu kolejnych gier. Euro Truck Simulator 2 jest bowiem wciąż rozbudowywany, zarówno w postaci płatnych dodatków jak i darmowych poprawek/ulepszeń. Na tą chwilę możemy ujrzeć dość duży skok jakościowy. Gra Euro Truck Simulator 2 potrafi zapewnić nam mnóstwo wrażeń i niezapomnianych chwil. Nie jest to gra, gdzie do wyboru mamy ledwie trzy ciężarówki i małą mapę, którą możemy przejechać w parę godzin. Jest to bardzo mocno rozbudowany symulator, zawierający mnóstwo elementów realnego transportu ciężarowego. Wiele efektów zostało dopracowanych i udoskonalonych, a całość współgra ze sobą bardzo dobrze. Skok jakościowy widać praktycznie w każdym elemencie nowej gry – od modeli samochodów, przyczep przez dużo bardziej rozbudowaną mapę aż po nowy silnik graficzny. Zmiany widoczne są praktycznie wszędzie. Twórcy postarali się o licencje realnych marek i w Euro Truck Simulator 2 pojawiają się ciągniki takich producentów jak DAF, Iveco, MAN, Mercedes, Renault, Scania oraz Volvo, a także wiele innych wiernie odwzorowanych pojazdów bądź naczep. Zmiany w porównaniu do ETS1 dostrzegamy także w kwestii graficznej. Twórcy dodali wiele nowych efektów graficznych, jak cienie czy efekty HDR, których nie widzieliśmy w poprzednich częściach. Gra Euro Truck Simulator 2 stanowi przełom w seriach gier o transporcie drogowym. Zmiany, które obserwowaliśmy w czasie tworzenia gry oraz te, które weszły w życie w kolejnych wersjach, idą w dobrym kierunku, tworząc Euro Truck Simulator 2 grą, coraz bliższą rzeczywistości. Studio przełamało pewną granicę, która była dla nich nieprzekraczalna od kilku lat. ETS2 jest grą która przyciąga nie tylko młodszych fanów, ale także osoby dorosłe które fascynują się tematyką ciężkiego transportu. Grając w ten tytuł możemy poczuć się jak prawdziwy kierowca ciężarówki i przemierzyć wiele tysięcy kilometrów.
Euro Truck Simulator 2 Multiplayer – jest bezpłatną modyfikacją do gry Euro Truck Simulator 2. Twórcą tego dodatku są Polacy. Przy pracach nad wersją multiplayer pracował Eryk Dwornicki, który obecnie jest pracownikiem studia SCS Software wydającego symulator. Twórcy tego projektu założyli stronę www.truckersmp.com, na której rejestrujemy się i pobieramy launcher Multiplayer oraz forum, na którym znajdziemy wszystkie informacje. W modyfikacji multiplayer możemy przemierzać wiele kilometrów na europejskich oraz amerykańskich drogach z innymi osobami, które podzielają naszą pasję do transportu. Podczas samej jazdy trzeba przestrzegać przepisów o ruchu drogowym, uważać na innych kierowców żeby wspólna jazda była jak najbardziej realistyczna oraz żeby sprawiała nam większą przyjemność. W czasie jazdy obowiązuje kultura osobista, zupełnie jak w świecie realnym gdzie kierowcy są jak rodzina i tak powinni siebie traktować. Pomagamy sobie w jeździe trzymając odległość od ciężarówki jadącej przed nami, aby np. nie uderzyć w nią, gdy poprzedzający nas pojazd zacznie gwałtownie hamować. W trakcie wyprzedzania nas przez inny pojazd możemy dać drugiemu kierowcy znać, że może bezpiecznie zakończyć manewr wyprzedzania migając długimi światłami. W trakcie jazdy możemy zawierać wspólne znajomości na drodze jak prawdziwi truckerzy, co sprawia, że niektórzy gracze zostają już na stałe w opcji multiplayera. Gra obecnie posiada trzy serwery zagraniczne oraz trzy serwery europejskie na których gra najwięcej osób. W modyfikacji mamy dodatkowy pojazd czyli ”Scout Extra D” imitujący realny samochód osobowy SKODA. Naszego bezpieczeństwa na serwerach pilnują Administratorzy którzy dbają żeby nikt nam nie przeszkadzał w czasie jazdy a rozgrywka była jak najbardziej zbliżona do realnej. Warto również wspomnieć, że studio SCS Software oficjalnie nie wspiera dodatku Multiplayer i jest to prywatna inicjatywa osób, które chcą jeszcze bardziej rozwijać ten produkt.
Transport – czyli przemieszczanie ludzi, ładunków w przestrzeni przy wykorzystaniu odpowiednich środków transportu. Transport towarzyszył ludzkości od samych początków rozwoju cywilizacji. Jest to, obok łączności, dział gospodarki, które zwiększają użyteczność dóbr poprzez ich przemieszczanie w przestrzeni. W połączeniu z logistyką oraz spedycją, transport wchodzi w skład branży TSL (transport – spedycja – logistyka).Z punktu widzenia ekonomii transport polega na odpłatnym świadczeniu usług, których rezultatem jest najczęściej przemieszczenie osób i ładunków. Logistyka – jest to proces planowania, realizowania i kontrolowania sprawnego i efektywnego ekonomicznie przepływu surowców, materiałów, wyrobów gotowych oraz odpowiedniej informacji z punktu pochodzenia do punktu konsumpcji w celu zaspokojenia wymagań klienta. Działania logistyczne mogą obejmować: obsługę klienta, prognozowanie popytu, przepływ informacji, kontrolę zapasów, czynności manipulacyjne, realizowanie zamówień, czynności naprawcze i zaopatrywanie w części, lokalizację zakładów produkcyjnych i składów, procesy zaopatrzeniowe, pakowanie, obsługę zwrotów, gospodarowanie odpadami, transport i składowanie. Jednym słowem Transport i Logistyka to ogromna gałąź ekonomiczna która dała inspirację ludziom z firmy SCS Software na stworzenie gry, która przeniesie nas w ten świat i pozwoli miłośnikom jazdy oraz planowania zarządzać własną firmą i zdobywać coraz większe osiągnięcia na rynku światowym.